بستر تحقق شعار سال در استان آماده است/ مدیران استان با تمام توان پای کار هستند

معاون سیاسی، امنتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مدیران استانی امسال با همدلی و تعامل بیشتر و تمام توان خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تلاش می کنند.

کاهش جرایم، نشان‌گر برنامه‌ریزی مستمر و هوشمند نیروی انتظامی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: افزایش ضریب امنیت و کاهش جرایم در سطح استان نشان‌گر برنامه‌ریزی و مدیریت مستمر و هوشمند نیروی انتظامی و ثمره تلاش‌های شبانه‌روزی تلاشگران عرصه امنیت است.

گردشگری از بهترین زمینه‌های ایجاد اشتغال و تولید است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سرمایه گذاری در بخش گردشگری بهترین زمینه ایجاد اشتغال و تولید است که اقدامات اساسی در این زمینه باید صورت پذیرد.

مراسم شام غریبان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در تبریز برگزار شد(180)

آیین بزرگداشت و شام غریبان حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سه‌شنبه شب با حضور اقشار مختلف مردم، مسوولان و شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی استان در مسجد طوبی تبریز برگزار شد.


پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی(281)

استاندار آذربایجان شرقی در پیامی به مناسبت درگذشت حضرت آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، فقدان یار امام و رهبری را تسلیت گفت.


ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی استان در ارتباطات بین‌المللی(136)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت توجه به ظرفیت‌های کشاورزی و معدنی آذربایجان شرقی در ارتباطات بین‌المللی تاکید کرد.


پرداخت 347 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 503 واحد تولیدی استان(133)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از پرداخت 347 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش به 503 واحد تولیدی استان در قالب طرح رونق تولید خبر داد و گفت: 80 درصد از این تسهیلات به واحدهای صنعتی و 20 درصد به واحدهای کشاورزی پرداخت شده است.


احداث خط انتقال اتیلن غرب در راستای اقتصاد مقاومتی است(197)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که احداث خط انتقال اتیلن غرب دقیقا در راستای اقتصاد مقاومتی است، گفت: با اجرای این پروژه دیگر نیازی به خام‌فروشی نیست و نفت و گاز با تبدیل به مواد اولیه پتروشیمی و با ارزش افزوده بیشتر صادر خواهد شد.


لازمه برنامه‌ریزی و کار علمی، داشتن آمار دقیق و به‌روز است(187)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: بنا داریم هیچ کاری در استان بدون پشتوانه علمی و کار تحقیقاتی انجام نشود که لازمه آن، داشتن تحلیل‌های آماری دقیق و به‌روز است.


بخش خصوصی نقش خود را در تحقق اهداف توسعه استان ایفا کند(177)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: تحقق ٧٠ درصد از اهداف سند تدبیر توسعه استان به عهده بخش خصوصی است و نباید اجازه دهیم مصوبات این سند دوباره به بخش‌های دولتی منتقل شود.


نظارت بر پسماندهای پزشکی بیشتر شود/ کارخانه زباله‌سوزی برای تبریز ضروری است(111)

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی، کارخانه زباله سوز را یک ضرورت حیاتی برای شهر تبریز عنوان کرد و گفت: اقدامات عملی در نظارت پسماندهای پزشکی باید بیشتر شود تا این زمینه مشکل خاصی نداشته باشیم.


نقش ویژه جامعه مسیحی در دفاع از کشور در حافظه تاریخی ملت ایران جاودانه است(202)

استاندار آذربایجان شرقی برگزاری آیین میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) و آغاز سال نو میلادی در تبریز را نماد ارزنده وحدت، همدلی و همزبانی در استان و کشور خواند.


پرداخت 350 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 501 واحد تولیدی در استان(122)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی گفت: در قالب طرح رونق تولید در سال جاری تاکنون برای 501 واحد صنعتی و کشاورزی 350 میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شده است.


تولید گاز در سه سال اخیر بیش از 50 درصد افزایش یافته است(183)

وزیر نفت با بیان اینکه در تولید گاز هیچ مشکلی نداریم، گفت: تولید گاز طی سه سال اخیر بیش از 50 درصد افزایش یافته است.


صنعتگران استان توانایی نوسازی تجهیزات صنعت نفت را دارند(137)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: صنعتگران آذربایجان شرقی توانایی ساخت و نوسازی تجهیزات کهنه و فرسوده صنعت نفت را با گارانتی دو ساله دارند.