خیرین مدرسه ساز، کمک کار دولت باشند/ افزایش مشارکت مردم و خیرین در حوزه مدرسه سازی

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی از افزایش مشارکت مردم و خیرین در حوزه مدرسه سازی در دولت تدبیر و امید خبر داد.

خدمت به خانواده شهدا وظیفه همه مسوولان است

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه صاحبان اصلی این انقلاب و نظام اسلامی خانواده شهدا هستند، گفت: خدمت به خانواده شهدا وظیفه همه مسوولان بوده و باید در این راه با تمام توان تلاش کنند.

نظارت بر امنیت و سلامت سرویس های مدارس بایستی در راس برنامه های آموزش وپرورش باشد

پورمهدی در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: نظارت بر امنیت و سلامت سرویس های مدارس بایستی در راس برنامه های آموزش وپرورش باشد.

دانش‌آموختگان و دانشجویان غیرایرانی، سفیران صلح و دوستی ملت ایران هستند(113)

استاندار آذربايجان شرقى گفت: دانش‌آموختگان و دانشجویان غیرایرانی که در ایران تحصیل می‌کنند، سفیران صلح و دوستی ملت ایران در کشورهای خود هستند و انتظار داریم هرآن‌چه را که مصداق خوبی‌هاست از طرف مردم ایران به هموطنان خود ابلاغ کنند.


سواد سایبری مدیران باید ارتقا یابد/ پیشگیری و مصون‌سازی، رویکرد پدافند سایبری است(101)

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه فناوری سایبری در مقطعی ظهور کرد که مدیران سنتی بودند، بر ضرورت ارتقاء سواد سایبری مدیران تاکید کرد.


تقویت زیرساخت‌ها و بومی‌سازی تکنولوژی، نیاز کشور است(79)

رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در مسایل مختلف گفت: تقویت زیرساخت ها و بومی سازی تکنولوزی های مورد نیاز در کشور یک امر ضروری است.


آغاز رسمی برنامه‌های تبریز 2018 از 10 دی/ بخش خصوصی برنامه‌های خود را اعلام کند(144)

استاندار آذربایجان شرقی از آغاز رسمی برنامه‌های تبریز 2018 از دهم دی ماه امسال خبر داد و گفت: تا این تاریخ باید مقدمات کار فراهم شود و بخش خصوصی نیز متناسب با برنامه‌های پیش‌بینی‌شده از سوی دستگاه‌های مسئول، برنامه‌ریزی کند.


خطر اعتیاد در کمین همه خانواده‌هاست/ برای صیانت از نسل جوان همه باید پای کار باشند(151)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه خطر اعتیاد در کمین همه خانواده‌هاست، اظهار کرد: صیانت از نسل جوان اگر همه پای کار نیایند امکان‌پذیر نیست.


بار اصلی تبریز 2018 برعهده بخش خصوصی است/ دستگاه‌های اجرایی تسهیل‌گر حوزه گردشگری باشند(94)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: تنها 30 درصد کارهای تبریز 2018 مربوط به دولت است و دستگاههای اجرایی باید تلاش کنند به عنوان یک تسهیل گر، زمینه لازم برای حضور و فعالیت پررنگ بخش خصوصی در حوزه گردشگری را بیش از پیش فراهم کنند.


تاثیرپذیری جوانان از فضای مجازی نگران‌کننده است/ اولویت ما افزایش آگاهی عمومی است(89)

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاثیرپذیری جوانان در حوزه فضای مجازی نگران کننده است، گفت: سایت های زیادی در خصوص تولید مواد مخدر در خانه و همچنین توزیع آن ایجاد شده که باید آگاه سازی شود.


اغلب تخلفات شوراها ناشی از عدم آموزش‌های لازم توسط اعضای شوراهاست(85)

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با تأکید جدی بر آموزش شوراهای اسلامی شهر در دوره پنجم، گفت: اغلب تخلفات و انحراف‌های شوراها از قانون، ناشی از عدم آموزش‌های پایه و تخصصی برای اعضای شوراهاست.


دو طرح تعاونی تولیدی در منطقه آزاد ارس به بهره‌برداری رسید(104)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سفری یک‌روزه به شهرستان جلفا، دو واحد تعاونی تولیدی واقع در منطقه آزاد ارس را افتتاح کرد.


سامانه بهین‌یاب برای ثبت‌نام واحدهای تولیدی فعال است/ پرداخت 5هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال گذشته(95)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل جدید طرح رونق تولید در سال 96، گفت: سامانه بهین‌یاب برای ثبت‌نام واحدهای صنعتی و تولیدی متقاضی تسهیلات، فعال است و این واحدها می‌توانند برای دریافت تسهیلات ثبت‌نام کنند.


مواجهه با رشد فزاینده سالمندی نیازمند بازبینی در سیاست‌های توسعه است(78)

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه 4 میلیون و 888 هزار نفر بازنشسته مستمری بگیر داریم، گفت: پیشی گرفتن میزان دریافتی مستمری بگیران از تورم جزو راهبردهای عملی شده در دولت تدبیر و امید است.


آذربایجان شرقی پنجمین استان سالمند کشور است(100)

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی با اشاره به افزایش جمعیت سالمندان در کشور و احتمال روند رو به رشد آن در سال های آتی، گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده در سال 2050، دو میلیارد و100 میلیون نفر سالمند در جهان، 20 میلیون نفر در ایران و 900 هزار نفر در استان آذربایجان شرقی خواهند بود.