بستر تحقق شعار سال در استان آماده است/ مدیران استان با تمام توان پای کار هستند

معاون سیاسی، امنتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی گفت: مدیران استانی امسال با همدلی و تعامل بیشتر و تمام توان خود برای تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال تلاش می کنند.

کاهش جرایم، نشان‌گر برنامه‌ریزی مستمر و هوشمند نیروی انتظامی است

استاندار آذربایجان شرقی گفت: افزایش ضریب امنیت و کاهش جرایم در سطح استان نشان‌گر برنامه‌ریزی و مدیریت مستمر و هوشمند نیروی انتظامی و ثمره تلاش‌های شبانه‌روزی تلاشگران عرصه امنیت است.

گردشگری از بهترین زمینه‌های ایجاد اشتغال و تولید است

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سرمایه گذاری در بخش گردشگری بهترین زمینه ایجاد اشتغال و تولید است که اقدامات اساسی در این زمینه باید صورت پذیرد.

ضرورت استانداردسازی تجهیزات پزشکی برای خدمت به سلامتی مردم(117)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی گفت: استاندارد سازی وسایل مورد استفاده و تجهیزات پزشکی برای خدمت به سلامتی مردم ضروری است.


بزرگداشت دهه فجر، تکریم شعایر الهی است/ دستاوردهای معنوی انقلاب بازگو شود(172)

استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که دهه فجر سال 57 نمود عینی اخلاص، همکاری، همدلی، گذشت و اسکتبارستیزی ملت ایران بود، گفت: بزرگداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، تکریم شعایر الهی و ارزش‌های انسانی و معنوی است.


80 درصد مصوبات کارگروه رفع موانع تولید استان اجرایی شده است(152)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تشکیل 122 جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان، گفت: حاصل این جلسات در مجموع 728 مصوبه است که تاکنون 80 درصد آنها اجرایی شده است.


نیاز به کارشناسی در تمام حوزه‌های استان وجود دارد(133)

استاندار آذربایجان شرقی بهره‌گیری از نظرات کارشناسان در برنامه‌ریزی‌های استانی را باعث جلوگیری از مشکلات و خسارات احتمالی و هدررفت سرمایه‌ها دانست و گفت: نیاز به کارشناسی در تمام حوزه‌های استان وجود دارد.


فعالیت احزاب زمینه‌ساز کاهش فساد و ارتقای سرمایه‌های اجتماعی است(109)

استاندار آذربایجان شرقی در دیدار با اعضای شورای استانی حزب اعتدال و توسعه، فعالیت احزاب و تشکل‌های سیاسی را مهم و زمینه‌ساز کاهش فساد برشمرد و گفت: عدم وجود احزاب، فضای نقد و پاسخ‌گویی دولت‌ها را محدود می‌کند.


حفظ انسان‌ها و حفظ سرمایه‌ها دو ماموریت مهم پدافند غیرعامل و مدیریت بحران است(101)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی گفت: حفظ انسان‌ها و حفظ سرمایه‌ها دو ماموریت مهم و حساس گروه‌های امدادی، بحران، هلال احمر و پدافند غیرعامل است.


مسدودسازی مسیر رودخانه‌ها تهدیدی برای آینده استان است(100)

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان‌ شرقی گفت: متاسفانه در نقاط مختلفی، مسیر سیلاب‌ها و رودخانه‌ها با سازه‌های ساختمانی و یا به شکل‌های دیگر مسدود شده که تمام این‌ها از نظر پدافند کالبدی، تهدیدی برای استان محسوب می‌شود و موجب نگرانی برای آینده استان است.


شناسایی و رفع تهدیدات خطرآفرین برای جان و مال مردم با استفاده از ابزارهای قانونی(196)

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر مقابله با تهدیدهای خطرآفرین برای جان و مال مردم، گفت: حوادثی مانند ساختمان پلاسکو در تهران، باید درس عبرتی برای ما باشد و اگر در این زمینه کوتاهی و چشم‌پوشی کنیم مورد بازخواست آیندگان قرار خواهیم گرفت.


حضور هیات‌های خارجی در استان بعد از برجام افزایش یافته است(142)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بعد از اجرای توافق برجام، حضور هیات های خارجی در استان افزایش چشمگیری داشته است.


با اعتقاد به نقش مردم در اداره کشور، از جایگاه شوراها دفاع می‌کنیم(168)

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مردم با هیچ کس عقد اخوت نبسته‌اند و فراتر از طرز تفکر افراد و دولت‌ها، عملکرد آنها را می‌بینند که آیا در راستای خدمت به مردم بوده است یا منافع شخصی و گروهی.


دانشگاه علوم پزشکی تبریز در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان غذایی و دارویی پیش‌قدم باشد (75)

مدیر منطقه ویژه علم وفناوری ربع رشیدی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در خصوص توسعه فعالیت های دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواستار ورود جدی این مجموعه به مباحث غذایی و دارویی در حوزه دانش بنیان شد.


آزادراه تبریز- بازرگان همه راه‌های کشور را به اروپا وصل می‌کند(166)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این که در جمهوری اسلامی هیچ پروژه ای به اندازه پروژه آزادراه تبریز بازرگان مهم نیست، گفت: حلقه وصل همه راه های کشور برای اتصال به اروپا همین مسیراست.