تبریز باید مرکز برگزاری همایش‌های علمی و آکادمیک باشد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی گفت: شهر تبریز با توجه به سابقه داشتن دانشگاه در 700 سال گذشته، باید مرکز برگزاری همایش‌های علمی و آکادمیک باشد.

دانشگاه و صنعت با همکاری یکدیگر ارزش افزوده تولید کنند

استاندار آذربایجان شرقی تبدیل دانش به فناوری را یکی از نیازهای ضروری جامعه برشمرد و گفت: دانشگاه و صنعت با همکاری یکدیگر می‌توانند ارزش افزوده تولید کنند.

طرح GNAF با محوریت شفاف‌سازی در اقتصاد مقاومتی عملیاتی می‌شود

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی بر ضرورت اجرای طرح GNAF با محوریت شفاف‌سازی در اقتصاد مقاومتی تأکید کرد.

تامین و ذخیره‌سازی نهاده‌های دامی نگاه بلندمدت را طلب می‌کند(64)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر کمبودی در تامین نهاده های دامی در استان وجود ندارد گفت: تامین و ذخیره سازی نهاده های دامی نیازمند نگاه و برنامه ریزی بلند مدت است.


دولت در قانون بودجه سال جاری 37 میلیارد تومان برای متروی تبریز اختصاص داده است(95)

استاندار آذربایجان شرقی از پیش‌بینی ۳۷ میلیارد تومان سهم دولت از اعتبارات متروی تبریز در قانون بودجه سال جاری خبر داد و بر پیگیری تخصیص و پرداخت فوری این اعتبار تأکید کرد.


افزایش بی‌رویه واحدهای دانشگاهی، جوانان را در ورود به حوزه اشتغال دچار مشکل کرده است(63)

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه گسترش کمّی واحدهای دانشگاهی موجب تغییر فرهنگ و روحیه اشتغال در بین جوانان شده است، گفت: بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی انتظار دارند که در ادارات استخدام شوند که عدم تحقق این امر موجب سرخوردگی آنان می‌شود.


استاندار آذربایجان ‌شرقی بر تسریع در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر تأکید کرد(63)

استاندار آذربایجان ‌شرقی با تأکید بر تسریع در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر، اظهار داشت: رئیس جمهور به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا پایان تیر ماه مهلت داده است تا این تسهیلات را با متقاضیان پرداخت کند که لازم است دستگاه‌های مسئول و بانک‌های عامل برای استفاده از این فرصت اهتمام کافی داشته باشند.


ضرورت نوسازی ناوگان حمل و نقل جاد‌ه‌ای در استان(75)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت توجه به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای در استان گفت: باید از پتانسل ها و ظرفیت های استان به منظور نوسازی این ناوگان استفاده کرد.


مدیریت شرایط جدید اقتصادی، وظیفه اصلی مسئولان است/ میز خدمت در ادارات استان راه‌اندازی شود(138)

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری استان، رصد، مدیریت و برنامه‌ریزی در شرایط جدید اقتصادی را وظیفه اصلی مسئولان برشمرد و با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید حال بنگاه‌های اقتصادی را در این شرایط مراعات کنند، بر اصلاح فرهنگ اشتغال و استفاده از فرصت‌ها و امتیازهای ایجاد شده از سوی دولت در راستای ایجاد شغل تأکید کرد.


جلسه ملاقات مردمی استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد(154)

استاندار آذربایجان شرقی در نهمین جلسه ملاقات مردمی، به مسائل و مشکلات تعدادی از مراجعان رسیدگی و دستورهای لازم را در این خصوص به مسئولان ذی‌ربط صادر کرد.


مسابقات والیبال نوجوانان آسیا فرصت خوبی برای معرفی قابلیت‌های شهر تبریز است(77)

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی استان برای برگزاری هرچه بهتر مسابقات والیبال نوجوانان آسیا در تبریز، این رویداد ورزشی را از ابعاد مختلف دارای اهمیت خواند و گفت: این مسابقات علاوه بر دستاوردهای ورزشی، فرصت بسیار خوبی برای معرفی قابلیت‌های شهر تبریز است که هدف اصلی رویداد تبریز 2018 نیز به شمار می‌رود.


فرود اولین هواپیمای ترانزیت بار (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی تبریز(115)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از ورود نخستین هواپیمای ترانزیت بار (کارگو) به ظرفیت 20 تن به فرودگاه بین‌المللی تبریز خبر داد.


کاهش طلاق در جامعه نیازمند تقویت آموزش‌های قبل از ازدواج است(88)

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به آمار طلاق های ثبت شده در سال اول زندگی، گفت: این موضوع نشان می دهد که در خصوص ارائه آموزش های قبل از ازدواج در جامعه کم کاری شده است.


برنامه عملیاتی بهبود فضای کسب و کار در استان تدوین می‌شود(82)

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی از تدوین برنامه بهبود فضای کسب و کار در استان خبر داد و گفت: اداره کل اقتصاد و دارایی استان مسئولیت تدوین برنامه عملیاتی بهبود فضای کسب و کار را بر عهده دارد.


خوشه نفت و گاز استان شرکت‌های توانمند را برای ورود به وندورلیست همراهی می‌کند(62)

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به توان فنی و تخصصی شرکت های فعال در بخش نفت و گاز استان گفت: تشکیل خوشه نفت و گاز طی ماه های استان قدم مبارکی بود که امیدواریم این خوشه شرکت های توانمند را برای ورود به وندورلیست همراهی کند.