شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی با مادر شهیدان عزیز و کریم شوقی دیدار و گفت‌وگو کرد

با پایان یافتن مرمت پل غله‌زار؛
مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر بازگشایی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دولت افزایش تاب‌آوری اقتصادی در برابر تحریم ها را در دستور کار دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دشمنان درصدد تضعیف عقبه خدمات دولت هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اجازه نمی‌دهیم تحریم بر معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند

مدیران ارشد اقتصادی کشور پای میز بررسی مسائل اقتصادی استان‌های شمال‌غرب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
15 میلیارد تومان برای فرش روستایی آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
60 شرکت شستا امسال واگذار می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وظیفه دولت پول‌پاشی نیست؛ بلکه حمایت و بسترسازی برای توسعه جامعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
معضلات فرهنگی، مهم‌ترین ریشه طلاق است/ عوامل موثر در وقوع طلاق بررسی شود

آرشیو
 
 
امروز : 4349
ديروز : 6898
ماه : 221798
سال جاری : 1177987
تعدا مطالب : 22624
كل : 10501163
 
تاریخ : شنبه 16 تير 1397     |     کد : 28481

استاندار آذربایجان شرقی:

اعتبارات روستایی با هدف ایجاد اشتغال توزیع شود/ صنعت و خلاقیت باید در کنار تولید روستایی قرار گیرد

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر توزیع هدفمند اعتبارات روستایی با هدف ایجاد اشتغال، گفت: تأمین و توسعه زیرساخت‌های عمرانی روستاها مهم است، اما آن‌چه امروز اولویت دارد حمایت از اشتغال روستایی است.

دکتر مجید خدابخش در همایش گرامی‌داشت روز ملی دهیاری در تبریز، اظهار داشت: با گذشت دو دهه از تصویب قانون دهیاری‌ها، لازم است در کنار آثار مثبت اجرای آن، اشکال‌ها و ایرادها هم احصا شود.

وی با اشاره به اختصاص 15 هزار میلیارد تومان اعتبار دولتی به دهیاری‌های کشور از سال 1382 تاکنون، گفت: بهسازی روستاها و اجرای طرح‌های عمرانی جزو ضرورت‌های اولیه روستاهاست؛ اما لازم است که امروز یک تجدید نظر اساسی در نحوه هزینه‌کرد این اعتبارات صورت گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به وجود 1900 شورای روستایی و دهیار در استان، گفت: باید از ظرفیت نیروهای نخبه و باتدبیر در روستاها استفاده کنیم و اگر اقدامات ما در جهت اشتغال روستایی باشد قطعاً می‌توانیم بیکاری را در روستاها از بین ببریم.

وی با تأکید بر اینکه منابع مالی باید هدفمند توزیع شود، افزود: توزیع هدفمند اعتبارات روستایی با هدف توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری عین تدبیر است.

خدابخش در ادامه با اشاره به تولیدات متنوع روستائیان و عشایر، خاطرنشان کرد: البته روستائیان و عشایر از ارزش افزوده این تولیدات که در زنجیره تولید و فرآوری آنها به دست می‌آید استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: اگر صنعت و خلاقیت در کنار تولید روستایی قرار گیرد می‌تواند علاوه بر ایجاد اشتغال، در ارتقای سطح معیشت روستائیان نیز مؤثر باشد.

استاندار آذربایجان شرقی مهاجرت روستائیان به شهرها را یک پدیده طبیعی عنوان کرد و گفت: با توسعه تکنولوژی و حذف کارهای فیزیکی در روستاها و همچنین ظرفیت محدود روستاها، مهاجرت بخشی از روستائیان به شهرها یک امر بدیهی است.

وی اضافه کرد: نپذیرفتن این اصل بدیهی موجب ایجاد حاشیه‌نشینی در شهرها و معضلات ناشی از آن شده و دستگاه‌های دولتی را وادار به اجرای طرح‌هایی مثل بازآفرینی شهری و بهسازی بافت‌های ناکارآمد کرده است؛ در حالی که اگر با نگاه مثبت به پدیده مهاجرت نگاه می‌کردیم می‌توانستیم از این معضلات پیشگیری کنیم.

خدابخش همچنین توسعه بوم‌گردی را یکی از ظرفیت‌های توسعه روستایی دانست و گفت: باید با تأمین زیرساخت‌ها و بهسازی روستاهای مستعد، زمینه را برای جذب گردشگران فراهم کنیم و این کاری است که جوانان روستایی می‌توانند انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی سهم استان از تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی در سال جاری را 430 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: فرمانداران، بخشداران و دهیاران باید همت کنند تا به سرعت بتوانیم این تسهیلات را جذب کنیم.

در این آئین از دست‌اندرکاران سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر کشور و همچنین دهیاران نمونه و منتخب استان قدردانی شد.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir