شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی با مادر شهیدان عزیز و کریم شوقی دیدار و گفت‌وگو کرد

با پایان یافتن مرمت پل غله‌زار؛
مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر بازگشایی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دولت افزایش تاب‌آوری اقتصادی در برابر تحریم ها را در دستور کار دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دشمنان درصدد تضعیف عقبه خدمات دولت هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اجازه نمی‌دهیم تحریم بر معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند

مدیران ارشد اقتصادی کشور پای میز بررسی مسائل اقتصادی استان‌های شمال‌غرب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
15 میلیارد تومان برای فرش روستایی آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
60 شرکت شستا امسال واگذار می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وظیفه دولت پول‌پاشی نیست؛ بلکه حمایت و بسترسازی برای توسعه جامعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
معضلات فرهنگی، مهم‌ترین ریشه طلاق است/ عوامل موثر در وقوع طلاق بررسی شود

آرشیو
 
 
امروز : 4261
ديروز : 6898
ماه : 221710
سال جاری : 1177899
تعدا مطالب : 22624
كل : 10501075
 
تاریخ : دوشنبه 31 ارديبهشت 1397     |     کد : 28200

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

شهرداری تبریز مدیر بحران این شهر است/ ضرورت اقدام پیشگیرانه در مقابل آب‌گرفتگی در تبریز

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه با بارش باران در شهر تبریز شاهد آبگرفتگی ها و وقوع سیل در برخی مناطق شهری هستیم، گفت: شهردار تبریز به عنوان مدیر بحران شهر باید پاسخگو باشد.

محمدصادق پورمهدی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به وضعیت شهر تبریز در زمان بارندگی، افزود: شهرداری هیچ برنامه ای برای جلوگیری و مواجهه با سیل ندارد.

وی ادامه داد: در کلانشهرها، شهرداری مدیر بحران است و باید علاوه بر اقدام پیشگیرانه در مواجهه با بحران ها، پاسخگو نیز باشد.

پورمهدی اظهار داشت: بارش اندکی باران موجب ایجاد ترافیک و بسته شدن شهر تبریز می شود که ضروری است اقدام اصلاحی و پیشگیرانه انجام شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: ضروری است نقشه و طرح جامعی طراحی و براساس آن اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه تبریز برروی خط گسل زلزله قرار دارد، گفت: باید ساخت و سازهای ساختمان ها و تاسیسات مهم با توجه به نقشه حریم گسل ها در تبریز جانمایی و احداث شود.

پورمهدی ادامه داد: اگر به موضوع پیشگیری توجه کنیم در مواجهه با بلایا و بحران ها خسارت ها کاهش می یابد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بعد از امنیت، سلامت مردم اولویت اصلی است، اضافه کرد: کشتارگاه غیرمجاز در استان وجود ندارد و به صورت جدی این امر رصد و پیگیری می شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: ضروری است تمامی کشتارگاه های استان به دوربین مدار بسته تجهیز و کنترل شوند.

پورمهدی با اشاره به کشتار غیرمجاز دام در کنار جاده در استان همجوار اضافه کرد: این موضوع باید به صورت جدی توسط مسئولان استان پیگیری شود و در صورت نیاز برای جلوگیری از آن، موضوع در وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی کشور مطرح شود.

پورمهدی خاطرنشان کرد: با عرضه گوشت مخالف نیستیم بلکه تاکید ما بر عرضه گوشت سالم است تا از بروز بیماری های مشترک بین حیوان و انسان جلوگیری شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان ‌شرقی نیز در این جلسه با اشاره به موضوع ماده 25 دستورالعمل آیین‌نامه اجرای قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران، اظهار داشت: براساس این ماده به دولت اجازه داده‌ شده اعتبارات پیشگیری از بحران را از 1.2 درصد تا سه درصد افزایش‌ دهد که تاکنون این موضوع محقق نشده و البته وضعیت 1.2 درصد اعتبارات نیز معلق است.

خلیل ساعی در خصوص وضعیت تأمین اعتبارات خسارات بخش کشاورزی نیز گفت: براساس گزارش جهاد کشاورزی، فرم‌های خسارات به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال‌ شده است.

وی با تأکید بر مستندسازی حوادث و بحران‌ها به‌عنوان تجربیات، گفت: صدا و سیمای استان به‌ عنوان متولی کارگروه آموزش و اطلاع‌رسانی باید تمام حوادثی که اتفاق می‌افتد را در مراحل چهارگانه مدیریت بحران مستندسازی کند.

ساعی، در خصوص موضوع سیلاب‌های اخیر تبریز اضافه کرد: در خصوص آسیب‌پذیری تبریز به لحاظ سیل، با مشارکت اداره کل پدافند غیرعامل و مدیریت بحران مطالعات مناسبی انجام‌ شده اما در خصوص عملیات اجرایی آن موانعی وجود دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی‌ آذربایجان ‌شرقی نیز در این نشست گفت: حوادث غیرمترقبه در 2 ماه گذشته یک‌هزار و 468 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرد.

اکبر فتحی اعلام کرد: از این میزان به ترتیب 67 میلیارد تومان مربوط به بخش زراعی، یک‌هزار و 374 میلیارد تومان در بخش باغی، 39 میلیارد تومان مربوط به بخش دامی و 5 میلیارد تومان در بخش ابنیه، قنات ها، کانال ها و تأسیسات است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین خسارت وارده ناشی از سرمایه دیر رس بهاره است، خاطرنشان کرد: از میزان کل خسارات وارده به بخش کشاورزی استان، یک‌هزار و 367 میلیارد تومان ناشی از سرمازدگی است.

 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir