شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛
دومین نشست بانوان کارآفرین و مدیران زن تشکل‌های مردم‌نهاد استان برگزار شد

به ریاست استاندار؛
نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه صادرات، راهبرد اصلی استان است/ همه بخش‌ها باید در خدمت صادرات قرار گیرند

استاندار در جلسه کارگروه اشتغال تأکید کرد:
لزوم آسیب‌شناسی طرح‌های حوزه اشتغال/ رفع موانع اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی و کارورزی

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبه ساخت 6 مدرسه در شهر جدید سهند:
شرکت عمران شهر جدید سهند به تعهد خود عمل کند/ باید پای‌بند تصمیمات باشیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه صادرات در بازار عراق با تأکید بر حمایت از کالای داخلی دنبال می‌شود/ دولت در توسعه بازارهای هدف بنگاه‌داری نمی‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
قطعه‌سازی تبریز توانمندی تنوع‌بخشی به محصولات خود را دارد/ ضرورت اولویت‌بندی در ارائه تسهیلات نوسازی

با حکم وزیر کشور؛
بهروز مهدوی به سمت دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه تنظیم بازار تأکید کرد:
تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی/ تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و واردکنندگان

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایحان شرقی خبر داد:
سرعت‌بخشی در برق رسانی به شهرک صنعتی اسکو

آرشیو
 
 
امروز : 7166
ديروز : 11388
ماه : 87672
سال جاری : 739150
تعدا مطالب : 22275
كل : 10062326
 
تاریخ : شنبه 22 ارديبهشت 1397     |     کد : 28121

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی:

توسعه صنعت آب و برق در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفته است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی با تأکید بر اهمیت محاسبه‌گری در زندگی بشری، اظهار کرد: محاسبه‌گری در جامعه‌ای محقق می‌شود که قداست دانشمندان در آن به رسمیت شناخته شود و در چنین جامعه‌ای روابط عمومی‌ها باید به دنبال اصلاح، بهینه‌سازی، رقابت، رشد و توسعه به بهای تقویت روحیه انسان‌دوستی و نفع جمعی و ملی باشند.

رحیم شهرتی‌فر در همایش سراسری مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق سراسر کشور در تبریز، هدف اصلی از خدمت در دستگاه‌ها و سازمان‌ها را رفاه و آسایش انسان‌ها دانست و گفت: در صنعت برق و آب این موضوع اهمیت مضاعفی دارد و در واقع هیچ جامعه‌ای را نمی‌توان تصور کرد که بدون مدیریت صحیح مسائل مربوط به انرژی بتواند اداره شود.

وی با بیان اینکه وجود زیرساخت‌های قابل‌ اتکای آب و برق از ملزومات تعیین‌کننده برای توسعه کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: بر این اساس توجه جدی‌تر به تقویت این زیرساخت‌ها و افزایش بازده و بهره‌وری آنها باید جزو خط‌مشی‌های استراتژیک دولت قرار بگیرد که خوشبختانه دولت تدبیر و امید به این مسأله توجه کامل را داشته است.

شهرتی‌فر بیان کرد: در آذربایجان‌شرقی به این منظور اقدامات گسترده‌ای برای افزایش ظرفیت تولید برق، مهار آب‌های زیرزمینی، تأسیس تصفیه‌خانه، گسترش پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی، طرح‌های انتقال آب و گسترش شبکه‌های فاضلاب شهری در مقطع خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هرچند در دوره‌های گذشته نیز اقداماتی انجام‌شده اما خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این مسائل شتاب بیشتری به خود گرفته و در حال حاضر در آذربایجان‌شرقی پنج نیروگاه با بیش از یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار و با جذب بیش از 300 میلیون دلار سرمایه خارجی در حال ساخت است.

شهرتی‌فر گفت: در 19 شهرستان تصفیه‌خانه فاضلاب در حال احداث است که مهم‌ترین آن مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز است و این طرح یکی از طرح‌های مهم در راستای احیای دریاچه ارومیه است که با سرعت قابل قبولی پیش می‌رود و امیدواریم به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا سال 92 دریاچه ارومیه به دلیل نبود مدیریت صحیح منابع آب با خطر خشکی قطعی روبه رو بود، گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و عنایات رئیس‌جمهور، احیای دریاچه ارومیه به‌ عنوان یکی از اولویت‌های مهم برنامه‌های دولت مطرح شد و امروز این دریاچه از حالت خطرناک خارج شده و البته این نعمت را بیشتر مرهون عنایات پروردگار متعال هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته، بیش از 40 درصد بارندگی افزایش داشته البته با پایان پروژه خط انتقال رودخانه زاب، امیدواریم سالانه بیش از 650 میلیون مترمکعب آب به دریاچه تزریق شود همچنین در کنار این طرح بیش از 140 پروژه نیز حول دریاچه در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات مؤثر دولت برای افزایش ظرفیت تولید و گسترش خطوط انتقال در حوزه آب و برق، باید بدانیم اگر نتوانیم همکاری مؤثر مردم و شهروندان عزیز به‌ویژه شهرهای بزرگ را برای مصرف اصولی و بهینه از این خدمات جلب کنیم، عملاً نخواهیم توانست از این زیرساخت‌ها برای توسعه صنعتی و افزایش ضریب رشد استفاده کنیم.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir