شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در دفتر تحریریه روزنامه مهد تمدن حضور یافت

استاندار آذربایجان شرقی:
تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی سریعاً مشخص شود

استاندار در بازدید از صنایع شهید رسولی:
نقش آذربایجان شرقی در توسعه صنعت دفاعی باید افزایش یابد

استاندار آذربایجان شرقی:
عوامل بروز تصادفات جاده‌ای به صورت دقیق شناسایی شوند/ لزوم آموزش فرهنگ صحیح رانندگی

استاندار آذربایجان شرقی:
تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان را پیگیری می‌کنیم/ لزوم نظارت بر توزیع کالاهای مکشوفه در بازار

در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی؛
سیاست‌های بسته جدید ارزی تبیین شد

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
افتتاح نیروگاه هریس تا خرداد 98/ آسفالت‌ریزی 35 کیلومتر از بزرگراه تبریز-اهر تا پایان امسال

در آستانه سالگرد ورود آزادگان به میهن؛
استاندار آذربایجان شرقی با دو آزاده سرافراز دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد

پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان علیرضا و داوود دهقانی تیمورلویی

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد:
لزوم اقدامات پیشگیرانه برای عوامل بروز حوادث جاده‌ای

آرشیو
 
 
امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 1038
سال جاری : 7225
تعدا مطالب : 11304
كل : 7225
 
تاریخ : شنبه 22 ارديبهشت 1397     |     کد : 28121

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی:

توسعه صنعت آب و برق در دولت تدبیر و امید شتاب بیشتری گرفته است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی با تأکید بر اهمیت محاسبه‌گری در زندگی بشری، اظهار کرد: محاسبه‌گری در جامعه‌ای محقق می‌شود که قداست دانشمندان در آن به رسمیت شناخته شود و در چنین جامعه‌ای روابط عمومی‌ها باید به دنبال اصلاح، بهینه‌سازی، رقابت، رشد و توسعه به بهای تقویت روحیه انسان‌دوستی و نفع جمعی و ملی باشند.

رحیم شهرتی‌فر در همایش سراسری مدیران روابط عمومی صنعت آب و برق سراسر کشور در تبریز، هدف اصلی از خدمت در دستگاه‌ها و سازمان‌ها را رفاه و آسایش انسان‌ها دانست و گفت: در صنعت برق و آب این موضوع اهمیت مضاعفی دارد و در واقع هیچ جامعه‌ای را نمی‌توان تصور کرد که بدون مدیریت صحیح مسائل مربوط به انرژی بتواند اداره شود.

وی با بیان اینکه وجود زیرساخت‌های قابل‌ اتکای آب و برق از ملزومات تعیین‌کننده برای توسعه کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: بر این اساس توجه جدی‌تر به تقویت این زیرساخت‌ها و افزایش بازده و بهره‌وری آنها باید جزو خط‌مشی‌های استراتژیک دولت قرار بگیرد که خوشبختانه دولت تدبیر و امید به این مسأله توجه کامل را داشته است.

شهرتی‌فر بیان کرد: در آذربایجان‌شرقی به این منظور اقدامات گسترده‌ای برای افزایش ظرفیت تولید برق، مهار آب‌های زیرزمینی، تأسیس تصفیه‌خانه، گسترش پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی، طرح‌های انتقال آب و گسترش شبکه‌های فاضلاب شهری در مقطع خدمت‌رسانی دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

وی ادامه داد: هرچند در دوره‌های گذشته نیز اقداماتی انجام‌شده اما خوشبختانه در دولت تدبیر و امید این مسائل شتاب بیشتری به خود گرفته و در حال حاضر در آذربایجان‌شرقی پنج نیروگاه با بیش از یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار و با جذب بیش از 300 میلیون دلار سرمایه خارجی در حال ساخت است.

شهرتی‌فر گفت: در 19 شهرستان تصفیه‌خانه فاضلاب در حال احداث است که مهم‌ترین آن مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز است و این طرح یکی از طرح‌های مهم در راستای احیای دریاچه ارومیه است که با سرعت قابل قبولی پیش می‌رود و امیدواریم به‌زودی مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه تا سال 92 دریاچه ارومیه به دلیل نبود مدیریت صحیح منابع آب با خطر خشکی قطعی روبه رو بود، گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و عنایات رئیس‌جمهور، احیای دریاچه ارومیه به‌ عنوان یکی از اولویت‌های مهم برنامه‌های دولت مطرح شد و امروز این دریاچه از حالت خطرناک خارج شده و البته این نعمت را بیشتر مرهون عنایات پروردگار متعال هستیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی اضافه کرد: در سال زراعی جاری نسبت به سال زراعی گذشته، بیش از 40 درصد بارندگی افزایش داشته البته با پایان پروژه خط انتقال رودخانه زاب، امیدواریم سالانه بیش از 650 میلیون مترمکعب آب به دریاچه تزریق شود همچنین در کنار این طرح بیش از 140 پروژه نیز حول دریاچه در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در کنار اقدامات مؤثر دولت برای افزایش ظرفیت تولید و گسترش خطوط انتقال در حوزه آب و برق، باید بدانیم اگر نتوانیم همکاری مؤثر مردم و شهروندان عزیز به‌ویژه شهرهای بزرگ را برای مصرف اصولی و بهینه از این خدمات جلب کنیم، عملاً نخواهیم توانست از این زیرساخت‌ها برای توسعه صنعتی و افزایش ضریب رشد استفاده کنیم.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir