شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی در دفتر تحریریه روزنامه مهد تمدن حضور یافت

استاندار آذربایجان شرقی:
تکلیف کالاهای موجود در انبارهای سازمان اموال تملیکی سریعاً مشخص شود

استاندار در بازدید از صنایع شهید رسولی:
نقش آذربایجان شرقی در توسعه صنعت دفاعی باید افزایش یابد

استاندار آذربایجان شرقی:
عوامل بروز تصادفات جاده‌ای به صورت دقیق شناسایی شوند/ لزوم آموزش فرهنگ صحیح رانندگی

استاندار آذربایجان شرقی:
تأمین ارز مورد نیاز واردکنندگان را پیگیری می‌کنیم/ لزوم نظارت بر توزیع کالاهای مکشوفه در بازار

در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی آذربایجان شرقی؛
سیاست‌های بسته جدید ارزی تبیین شد

استاندار آذربایجان شرقی خبر داد:
افتتاح نیروگاه هریس تا خرداد 98/ آسفالت‌ریزی 35 کیلومتر از بزرگراه تبریز-اهر تا پایان امسال

در آستانه سالگرد ورود آزادگان به میهن؛
استاندار آذربایجان شرقی با دو آزاده سرافراز دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد

پیام تسلیت استاندار آذربایجان شرقی به مناسبت درگذشت پدر شهیدان علیرضا و داوود دهقانی تیمورلویی

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد:
لزوم اقدامات پیشگیرانه برای عوامل بروز حوادث جاده‌ای

آرشیو
 
 
امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 1038
سال جاری : 7225
تعدا مطالب : 11304
كل : 7225
 
تاریخ : دوشنبه 6 فروردين 1397     |     کد : 27949

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی:

شعار «حمایت از کالای ایرانی» نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی شعار «حمایت از کالای ایرانی» را نشان‌دهنده توجه مقام معظم رهبری به بحث اشتغال جوانان دانست و گفت: اگر از تولید داخلی حمایت نشود اشتغال مفهومی نخواهد داشت.

تقی کرمی افزود: متأسفانه چندین سال است که ذائقه کاذبی برای مصرف کالاهای خارجی ایجاد شده و به همین خاطر مقام معظم رهبری هدف‌گذاری درستی در انتخاب شعار سال داشتند که با تبعیت مردم از این شعار، شاهد رونق تولید داخلی و رفع مشکل اشتغال جوانان خواهیم بود.

وی ادامه داد: البته هدف مقام معظم رهبری از این شعار این نبوده که باید صد درصد کالاها تولید داخل باشد بلکه نگاه ایشان بر این مبنا بوده که وقتی دو کالای مشابه ایرانی و خارجی داریم مطمئناً باید اولویت خرید را به کالاهای داخلی بدهیم.

کرمی با بیان اینکه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری روستائیان و عشایر نقش بی‌بدیلی را می‌توانند ایفا کنند، گفت: ایران عزیز به دلیل چهارفصل بودن مزیت‌های خاصی نسبت به دیگر کشورها دارد، محصولات کشاورزی در هر فصل تولید می‌شود حال اگر به‌درستی هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی شود در کنار تأمین نیاز داخلی می‌توان به مقاصد خارجی نیز محصولات را صادر کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی بیان کرد: آذربایجان شرقی یکی از قطب‌های صنعتی کشور مخصوصاً در صنعت چرم و کفش بوده به‌طوری‌که کفش تبریز یکی از برندهای جهانی به شمار می‌رود، اما به دلیل واردات بی‌رویه کالاهای خارجی این موضوع تحت‌الشعاع قرارگرفته است.

وی ادامه داد:  تحقق شعار سال می‌تواند به بخش صنعت چرم و کفش و پوشاک رونق مضاعفی بدهد، البته در تحقق این شعار تنها مردم نیستند بلکه تولیدکننده‌ها هم نقش مهمی را ایفا می‌کنند متأسفانه برخی تولیدکننده‌ها بدون توجه به اهداف بلندمدت کشور کالاهای بی‌کیفیت تولید می‌کنند.

کرمی تأکید کرد: اگر همزمان مردم همراهی کنند و تولیدکننده کیفیت کالا را مقدم بر کمیت قرار دهد این شعار در رونق اقتصادی استان آذربایجان شرقی بسیار مؤثر خواهد بود.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 912 دهیاری در آذربایجان شرقی تأکید کرد: به تمام دهیاری‌های استان تأکید خواهد شد تا در خرید کالاها و ملزومات موردنیاز اولویت به تولیدات داخلی داده شود.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه تحقق شعار سال وظیفه ذاتی ماست، افزود: آن‌چه می‌تواند در تحقق شعار سال موثر باشد موضوع برندسازی است که متأسفانه در کشور به‌صورت اعم و در آذربایجان شرقی به‌طور اخص به این مرحله نرسیده‌ایم و متأسفانه به ارائه محصولات به شکل فله‌ای عادت داریم.

کرمی ادامه داد: دولت قدم‌های مثبتی در خصوص برندسازی برداشته است و تسهیلات اشتغال روستایی نیز با اولویت برندسازی پرداخت می‌شود.
 


PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir