شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

با حضور استاندار آذربایجان شرقی؛
دومین نشست بانوان کارآفرین و مدیران زن تشکل‌های مردم‌نهاد استان برگزار شد

به ریاست استاندار؛
نشست کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز آذربایجان شرقی برگزار شد

استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه صادرات، راهبرد اصلی استان است/ همه بخش‌ها باید در خدمت صادرات قرار گیرند

استاندار در جلسه کارگروه اشتغال تأکید کرد:
لزوم آسیب‌شناسی طرح‌های حوزه اشتغال/ رفع موانع اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی و کارورزی

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مصوبه ساخت 6 مدرسه در شهر جدید سهند:
شرکت عمران شهر جدید سهند به تعهد خود عمل کند/ باید پای‌بند تصمیمات باشیم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
توسعه صادرات در بازار عراق با تأکید بر حمایت از کالای داخلی دنبال می‌شود/ دولت در توسعه بازارهای هدف بنگاه‌داری نمی‌کند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی:
قطعه‌سازی تبریز توانمندی تنوع‌بخشی به محصولات خود را دارد/ ضرورت اولویت‌بندی در ارائه تسهیلات نوسازی

با حکم وزیر کشور؛
بهروز مهدوی به سمت دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی منصوب شد

استاندار آذربایجان شرقی در جلسه تنظیم بازار تأکید کرد:
تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی/ تأمین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان و واردکنندگان

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایحان شرقی خبر داد:
سرعت‌بخشی در برق رسانی به شهرک صنعتی اسکو

آرشیو
 
 
امروز : 7249
ديروز : 11388
ماه : 87755
سال جاری : 739233
تعدا مطالب : 22275
كل : 10062409
 
تاریخ : چهارشنبه 20 دي 1396     |     کد : 27511

استاندار آذربایجان شرقی:

12 طرح دانش‌بنیان در حوزه زیست‌فناوری آماده سرمایه‌گذاری است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ۱۲ طرح دانش‌بنیان در حوزه زیست‌فناوری، جزو اولویت‌های استان است، گفت: این استان ظرفیت و قابلیت بالایی داشته و می‌تواند به قطب زیست‌فناوری و الگوی سایر استان‌ها در این حوزه تبدیل شود.

دکتر مجید خدابخش در نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه زیست‌فناوری استان، با اشاره به الگوهای موفق سرمایه گذاری در استان، اظهار کرد: الگوهای موفقی که اشتغال بالایی دارند، می‌تواند به عنوان الگوی توسعه شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه قرار گیرند.  

وی با بیان اینکه غنای فکری و منابع مالی خوب در استان داریم ولی این منابع به علم و فکر متصل نمی‌شود تا ایده‌های فناورانه تجاری سازی شود، افزود: برخی از مردم رقم‌های بالایی را در بانک‌ها سرمایه گذاری می‌کنند که باید به عرصه تولید و اشتغال وارد شود و در ایجاد و تجاری سازی ایده‌ها به کارگیری شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اقتصاد و صنعت دانش بنیان هم ریسک دارد و هم سود بالایی دارد، گفت:  شرکت‌های دانش بنیان، دارایی فیزیکی چندانی ندارند ولی ارزش بالایی در بازار سرمایه دارند و برخی از آن‌ها بیش از هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده اند.

وی خواستار فعال سازی خوشه‌های «نانو»، «بیو» و «های تک» در استان شد و تصریح کرد: ورشکستگی اغلب کارخانجات به دلیل این است که خود را با تکنولوژی روز تطبیق نمی‌دهند، بنابراین نباید از فناوری روز و نسل تکنولوژی روز عقب افتاد چرا که امکان رقابت محصولات با فناوری قدیمی در بازارهای جهانی وجود ندارد.

خدابخش با بیان اینکه در حوزه پزشکی، تکنولوژی حرف اول را می‌زند، ابراز داشت: دنیا در جهت توسعه تکنولوژی دانش بنیان حرکت می‌کند چراکه ارزش افزوده زیادی دارد بنابراین باید مدل و روش کار را پیدا کنیم و در استان اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بروکراسی اداری سرمایه گذاری به ویژه در حوزه دانش بنیان را باید به حداقل برسانیم و ریسک این شرکت‌ها را پوشش دهیم، افزود: ویژگی این محصولات این است که بازار دارند و روز به روز تقاضا افزایش می‌یابد.

استاندار آذربایجان شرقی با یادآوری اینکه در اثر آنفولانزای مرغی بیش از 20 هزار قطعه مرغ در کشور معدوم شد چراکه واکسن آن در ایران تولید نمی‌شود، ابراز داشت: ما ظرفیت تولید این واکسن را در استان داریم و نباید در راه اندازی تولید این نوع واکسن در استان تعلل کرده و وقت را از دست بدهیم؛ ضمن اینکه در برنامه ششم دولت خرید واکسن‌های حیوانی تولیدی را در کشور تضمین کرده است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این نشست گفت: در بیشتر استان‌ها، به علت پیگیر نبودن استانداران، فرآیند‌ها با تاخیر انجام می‌شود در حالیکه توسعه فناوری در آذربایجان شرقی با نظارت مستقیم استاندار پیگیری و به سرعت انجام می‌شود.

مصطفی قانعی افزود: به سهم خود آماده ایم برای تجاری سازی ایده‌های فناورانه زیستی در آذربایجان شرقی مشاوره داده و یا سرمایه گذاری کنیم، ضمن اینکه سازمان گسترش ایدرو هم برای سرمایه گذاری ۴۹ درصدی طرح‌ها آمادگی دارد.

به گفته او ۱۲ طرح از این استان به ستاد زیست فناوری معرفی شده که در اولویت طرح‌های سرمایه گذاری قرار گرفته است با این حال باید با هموارسازی مسیر توسعه فناوری در آذربایجان شرقی، طرح‌های جدید برای تجاری سازی وارد میدان شود.

طرح‌های موفق؛ آینه شرکت‌های دانش بنیانعلی جهانگیری، مدیر منطقه ویژه فناوری «رَبع رشیدی» هم گفت: بیش از هزار و ۵۰۰ طرح فناورانه در نمایشگاه اخیر فناوری‌های نوی «رَبع رشیدی» در تبریز ارائه شد که ۱۲ طرح از آن‌ها، آماده سرمایه گذاری است، ضمن اینکه صندوق توسعه زیست فناوری با بررسی و توجیه اقتصادی لازم، سرمایه اولیه سرمایه گذاران را هم تضمین کرده و در آن مشارکت می‌کند.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir