شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی؛
نشست تخصصی بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات برگزار شد

با حضور معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی؛
نشست تخصصی بررسی مشکلات ارزی تولیدکنندگان شیرینی و شکلات برگزار شد

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
ضرورت تأمین زیرساخت‌ها و ابزارهای جدید لجستیک الکترونیک در استان

معاون اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:
ضرورت تأمین زیرساخت‌ها و ابزارهای جدید لجستیک الکترونیک در استان

استاندار آذربایجان شرقی:
با تغییر شرایط اقتصادی ناگزیر به تغییر قوانین هستیم/ مدیران موظف به حمایت از زنجیره تولید هستند

استاندار آذربایجان شرقی:
اسناد خزانه اسلامی برای پیشبرد طرح‌های عمرانی است/ 50 درصد اعتباراتی عمرانی، استانی شود

استاندار آذربایجان شرقی:
تبیین خدمات 40 ساله نظام، گام موثری برای مقابله با توطئه‌های دشمنان است

استاندار آذربایجان شرقی با مادر شهیدان عزیز و کریم شوقی دیدار و گفت‌وگو کرد

با پایان یافتن مرمت پل غله‌زار؛
مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر بازگشایی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دولت افزایش تاب‌آوری اقتصادی در برابر تحریم ها را در دستور کار دارد

آرشیو
 
 
امروز : 401
ديروز : 7810
ماه : 401
سال جاری : 1190129
تعدا مطالب : 22639
كل : 10513305
 
تاریخ : چهارشنبه 20 دي 1396     |     کد : 27511

استاندار آذربایجان شرقی:

12 طرح دانش‌بنیان در حوزه زیست‌فناوری آماده سرمایه‌گذاری است

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه ۱۲ طرح دانش‌بنیان در حوزه زیست‌فناوری، جزو اولویت‌های استان است، گفت: این استان ظرفیت و قابلیت بالایی داشته و می‌تواند به قطب زیست‌فناوری و الگوی سایر استان‌ها در این حوزه تبدیل شود.

دکتر مجید خدابخش در نشست بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه زیست‌فناوری استان، با اشاره به الگوهای موفق سرمایه گذاری در استان، اظهار کرد: الگوهای موفقی که اشتغال بالایی دارند، می‌تواند به عنوان الگوی توسعه شرکت‌های دانش بنیان مورد توجه قرار گیرند.  

وی با بیان اینکه غنای فکری و منابع مالی خوب در استان داریم ولی این منابع به علم و فکر متصل نمی‌شود تا ایده‌های فناورانه تجاری سازی شود، افزود: برخی از مردم رقم‌های بالایی را در بانک‌ها سرمایه گذاری می‌کنند که باید به عرصه تولید و اشتغال وارد شود و در ایجاد و تجاری سازی ایده‌ها به کارگیری شود.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه اقتصاد و صنعت دانش بنیان هم ریسک دارد و هم سود بالایی دارد، گفت:  شرکت‌های دانش بنیان، دارایی فیزیکی چندانی ندارند ولی ارزش بالایی در بازار سرمایه دارند و برخی از آن‌ها بیش از هزار میلیارد تومان ارزش گذاری شده اند.

وی خواستار فعال سازی خوشه‌های «نانو»، «بیو» و «های تک» در استان شد و تصریح کرد: ورشکستگی اغلب کارخانجات به دلیل این است که خود را با تکنولوژی روز تطبیق نمی‌دهند، بنابراین نباید از فناوری روز و نسل تکنولوژی روز عقب افتاد چرا که امکان رقابت محصولات با فناوری قدیمی در بازارهای جهانی وجود ندارد.

خدابخش با بیان اینکه در حوزه پزشکی، تکنولوژی حرف اول را می‌زند، ابراز داشت: دنیا در جهت توسعه تکنولوژی دانش بنیان حرکت می‌کند چراکه ارزش افزوده زیادی دارد بنابراین باید مدل و روش کار را پیدا کنیم و در استان اجرایی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه بروکراسی اداری سرمایه گذاری به ویژه در حوزه دانش بنیان را باید به حداقل برسانیم و ریسک این شرکت‌ها را پوشش دهیم، افزود: ویژگی این محصولات این است که بازار دارند و روز به روز تقاضا افزایش می‌یابد.

استاندار آذربایجان شرقی با یادآوری اینکه در اثر آنفولانزای مرغی بیش از 20 هزار قطعه مرغ در کشور معدوم شد چراکه واکسن آن در ایران تولید نمی‌شود، ابراز داشت: ما ظرفیت تولید این واکسن را در استان داریم و نباید در راه اندازی تولید این نوع واکسن در استان تعلل کرده و وقت را از دست بدهیم؛ ضمن اینکه در برنامه ششم دولت خرید واکسن‌های حیوانی تولیدی را در کشور تضمین کرده است.

دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم در این نشست گفت: در بیشتر استان‌ها، به علت پیگیر نبودن استانداران، فرآیند‌ها با تاخیر انجام می‌شود در حالیکه توسعه فناوری در آذربایجان شرقی با نظارت مستقیم استاندار پیگیری و به سرعت انجام می‌شود.

مصطفی قانعی افزود: به سهم خود آماده ایم برای تجاری سازی ایده‌های فناورانه زیستی در آذربایجان شرقی مشاوره داده و یا سرمایه گذاری کنیم، ضمن اینکه سازمان گسترش ایدرو هم برای سرمایه گذاری ۴۹ درصدی طرح‌ها آمادگی دارد.

به گفته او ۱۲ طرح از این استان به ستاد زیست فناوری معرفی شده که در اولویت طرح‌های سرمایه گذاری قرار گرفته است با این حال باید با هموارسازی مسیر توسعه فناوری در آذربایجان شرقی، طرح‌های جدید برای تجاری سازی وارد میدان شود.

طرح‌های موفق؛ آینه شرکت‌های دانش بنیانعلی جهانگیری، مدیر منطقه ویژه فناوری «رَبع رشیدی» هم گفت: بیش از هزار و ۵۰۰ طرح فناورانه در نمایشگاه اخیر فناوری‌های نوی «رَبع رشیدی» در تبریز ارائه شد که ۱۲ طرح از آن‌ها، آماده سرمایه گذاری است، ضمن اینکه صندوق توسعه زیست فناوری با بررسی و توجیه اقتصادی لازم، سرمایه اولیه سرمایه گذاران را هم تضمین کرده و در آن مشارکت می‌کند.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir