شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی با مادر شهیدان عزیز و کریم شوقی دیدار و گفت‌وگو کرد

با پایان یافتن مرمت پل غله‌زار؛
مسیر برگشت جاده آذرشهر- عجب شیر بازگشایی شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دولت افزایش تاب‌آوری اقتصادی در برابر تحریم ها را در دستور کار دارد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
دشمنان درصدد تضعیف عقبه خدمات دولت هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
اجازه نمی‌دهیم تحریم بر معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند

مدیران ارشد اقتصادی کشور پای میز بررسی مسائل اقتصادی استان‌های شمال‌غرب

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
15 میلیارد تومان برای فرش روستایی آذربایجان شرقی اختصاص می‌یابد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
60 شرکت شستا امسال واگذار می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:
وظیفه دولت پول‌پاشی نیست؛ بلکه حمایت و بسترسازی برای توسعه جامعه است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
معضلات فرهنگی، مهم‌ترین ریشه طلاق است/ عوامل موثر در وقوع طلاق بررسی شود

آرشیو
 
 
امروز : 4411
ديروز : 6898
ماه : 221860
سال جاری : 1178049
تعدا مطالب : 22624
كل : 10501225
 
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397     |     کد : 28509

اولین جلسه کارگروه تخصصی امداد و نجات پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی برگزار شد

اولین نشست کارگروه تخصصی امداد و نجات پدافند غیرعامل استان آذربایجان شرقی با محوریت آموزش و فرهنگ سازی و بررسی و احصای تهدیدات متصور به میزبانی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.

در این جلسه که به منظور هماهنگی بیشتر بین اعضای کارگروه و تشکیل تیم های واکنش سریع برگزار شد، کنعانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی و رئیس کارگروه تخصصی امداد و نجات پدافند غیرعامل استان با اشاره به اهمیت و ضرورت سامانه مدیریت اطلاعات و همکاری در ارائه اطلاعات غیر محرمانه توسط اعضای کارگروه به این سامانه خواستار تداوم آموزش های عمومی و تخصصی شد.

وی از آماده شدن پیش سناریوی مانور امداد و نجات پدافند غیرعامل خبر داد و ضمن تأکید بر برگزاری مانورهای مختلف جهت ارتقای آمادگی و هماهنگی بین ادارات و نهادهای ذیربط، خواستار شرکت فعال و منسجم دستگاه های عضو در این مانور شد.

مدیرکل  پدافند غیرعامل استاندار آذربایجان شرقی در این جلسه با اشاره به موظف بودن کلیه دستگاه‌های عضو به ارائه اطلاعات و همکاری با هلال احمر در راستای تهیه سامانه MIS،اظهار داشت: مصون سازی زیرساخت‌های دستگاه‌ها جزو ضروریات بوده و هیچ گونه کم کاری و یا کوتاهی در این مورد، قابل قبول نیست.

علیرضا کریمی به ماموریت و مسئولیت سنگین این کارگروه اشاره کرد و با تاکید بر استفاده از تمام ظرفیت های دستگاه‌های اجرایی، افزود: باید با برگزاری کارگاه‌ها، همایش ها و تولید محتوا به امر آموزش و الگو سازی فرهنگی بیشتر اهمیت بدهیم.

وی تصریح کرد: تا تعیین تکلیف و شفاف سازی امور مربوط به نجات غریق در  سدها، سازمان آب منطقه ای و جهاد کشاورزی نسبت به حفاظت و نصب علائم هشدار دهنده در اطراف سدها، آموزش و آگاه‌سازی مردم آن مناطق با همکاری  صدا و سیما با جدیت بیشتر اقدام و جمعیت هلال احمر و سازمان آتش نشانی طبق روال گذشته اقدامات لازم را انجام دهند.

کریمی اظهار کرد: چگونگی احساس خطر نوع واکنش انسان برای پاسخ گویی به آن را تعیین می کند اگر مسئولان اهمیت خطر حادثه را به خوبی درک کنند به برنامه های پیشگیری و کاهش اثر حوادث بیشتر خواهند پرداخت.

وی در ادامه به برگزاری ماهانه جلسات این کارگروه به منظورهماهنگی و هم افزایی و اقدام به موقع و موثر، آموزش های عمومی و تخصصی برای تمام اقشار جامعه، تست و به روز رسانی کلیه تجهیزات، فعال سازی سریع تلفن‌های پنج رقمی، ارتباط موثر با NGO ها ، تولید محتوای آموزشی، برگزاری برنامه های عمومی و تخصصی در صدا و سیما و مستند سازی تاکید کرد.

سایر اعضای كارگروه نیز در خصوص آموزش امداد و نجات برای کارکنان آموزش و پرورش، اخذ اطلاعات و شماره تماس اعضا به منظور ارتباط سریع در مواقع اضطراری، خرید تجهیزات مدرن و به روز توسط اورژانس، اقدامات مثبت و موثر صدا و سیما در طی سال های گذشته در خصوص پخش برنامه های پدافند غیر عامل، تامین ژنراتور برای مواقع اضطراری و نیز استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر با توجه به تکلیف دولت به دستگاه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir