شبکه‌های اجتماعی
استانداری آذربایجان شرقی را با این شناسه در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:
@eazgov
 
 آخرین اخبار

در آستانه سالگرد ورود آزادگان به میهن؛
استاندار آذربایجان شرقی با دو آزاده سرافراز دفاع مقدس دیدار و گفت‌وگو کرد

معاون عمرانی استاندار تأکید کرد:
لزوم اقدامات پیشگیرانه برای عوامل بروز حوادث جاده‌ای

معاون اقتصادی استاندار:
آذربایجان شرقی آماده همکاری‌های فناورانه و اقتصادی با سرمایه‌گذاران چینی است

استاندار آذربایجان شرقی:
مرکز ماده 16 تبریز الگویی برای سایر استان‌های کشور است

استاندار آذربایجان شرقی:
باید نشاط و امیدواری را در بین قشر سالمند جامعه افزایش دهیم

معاون اقتصادی استاندار خبر داد:
خرید 516 هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان شرقی

استاندار آذربایجان شرقی با هیأت اقتصادی و سرمایه‌گذاری کشور چین دیدار و گفت‌وگو کرد

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری:
قرارگاه پدافند شیمیایی در آذربایجان شرقی راه‌اندازی شد

استاندار آذربایجان ‌شرقی:
سند آمایش استان باید با سند تدبیر توسعه هماهنگ باشد

طی حکمی از سوی استاندار آذربایجان شرقی؛
رضا طوسی به‌عنوان مدیرکل دفتر فنی استانداری منصوب شد

آرشیو
 
 
امروز : 0
ديروز : 0
ماه : 1087
سال جاری : 7194
تعدا مطالب : 11294
كل : 7194
 
تاریخ : سه شنبه 22 خرداد 1397     |     کد : 28316

استاندار آذربایجان شرقی:

با هدف پاسخ‌گویی مستقیم به درخواست‌های مردمی، مدیران استان در سامد حضور می‌یابند

استاندار آذربایجان شرقی پیش از ظهر امروز (سه‌شنبه) با حضور در مرکز ارتباطات مردمی با دولت (سامد) مستقر در استانداری، از روند پاسخ‌گویی به نامه‌های مردم استان در جریان سفر رئیس جمهور به تبریز بازدید کرد.

دکتر مجید خدابخش در این بازدید با قدردانی از مدیران و کارشناسان دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری و مرکز ارتباطات مردمی با دولت (سامد)، در جریان نحوه پاسخ‌گویی به نامه‌های مردم استان به رئیس جمهور و روند رسیدگی به مشکلات آنان از سوی دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت.

وی همچنین به تعدادی از تماس‌های مردم با سامانه ارتباط مردمی دولت شخصاً پاسخ داد و به مسایل و مشکلات مطرح شده از سوی آنان رسیدگی کرد.

استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه این بازدید از ثبت 32 هزار و 500 نامه مردم استان به رئیس جمهور در جریان سفر استانی دکتر روحانی به تبریز در اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: روند پاسخ‌گویی به این نامه‌ها در مرکز ارتباط مردمی دولت ادامه دارد و حداکثر ظرف 10 روز آینده به تمامی نامه‌ها پاسخ داده خواهد شد.

خدابخش افزود: نامه‌های مردم استان به رئیس جمهور بعد از جمع‌آوری و تفکیک توسط کارکنان دستگاه‌های مختلف، به سازمان‌های مربوطه ارجاع داده شده و صاحبان نامه‌ها می‌توانند بدون مراجعه حضوری و با تماس تلفنی با شماره 111 از هر نقطه استان از پاسخ نامه خود مطلع شوند.

وی، سامانه ارتباط مردمی دولت (سامد) را بهترین وسیله ارتباط بی‌واسطه مردم با مسئولان دانست و گفت: ان‌شاءالله بعد از ماه مبارک رمضان، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هر هفته یکی از مدیران استان با اطلاع‌رسانی قبلی در این مرکز حضور یافته و به صورت مستقیم با شهروندان صحبت خواهند کرد.

خدابخش افزود: تمام مکالمات مردم با مدیران از طریق این سامانه قابل پیگیری است و بنده هم سعی خواهم کرد هر دو هفته یک بار در این مرکز حضور یافته و بر روند پاسخ‌گویی مدیران نظارت کنم.

گفتنی است سامانه تلفنی 111 یکی از مجاری شبکه یکپارچه ارتباط مردم با دولت (سامد) است که همه مردم می‌توانند پیشنهادها، انتقادها، شکایت‌ها و درخواست‌های خود از دستگاه‌های دولتی را با آن مطرح کنند.

در حال حاضر بیش از یکصد دستگاه دولتی و 20 فرمانداری در استان به این سامانه متصل هستند و تماس‌های ارجاعی از سوی مرکز پاسخگویی به شکایات و درخواست‌های مردمی را به صورت آنلاین مشاهده و پیگیری می‌کنند.

تمامی آحاد مردم در تمام نقاط استان می‌توانند از طریق تماس با شماره 111 مسایل و مشکلات خود را با کارشناسان این سامانه مطرح و پس از اخذ کد پیگیری، ظرف مدت 10 روز تا دو هفته پاسخ درخواست‌های خود را دریافت کنند.

هم‌اکنون در این مرکز 20 نفر از کارشناسان دستگاه‌های مختلف اجرایی، نامه‌های مردمی در جریان سفر رئیس جمهور به استان را بر اساس موضوع به دستگاه‌های مسئول ارجاع داده و شهروندان را در خصوص پیگیری نامه‌ها راهنمایی می‌کنند.
 


برچسب ها
PDF چاپ بازگشت
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir