شبکه‌های اجتماعی

 
 آخرین اخبار

استاندار آذربایجان شرقی:
نگاه مثبت و امیدوارانه مدیریت استان به حوزه صادرات/ صادرات، پیشران توسعه اقتصادی است

استاندار آذربایجان شرقی از تلاش جدی پیمانکاران خبر داد؛
پروژه راه‌آهن تبریز- میانه قبل از پایان سال 97 به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خبر داد:
سهم ۱۱۰۰ میلیارد تومانی آذربایجان شرقی در طرح رونق تولید

استاندار آذربایجان شرقی:
عدم به‌روزرسانی تکنولوژی، صنایع را با شکست مواجه می‌کند

استاندار آذربایجان شرقی، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری سومین کنفرانس بین‌المللی گردشگری و معنویت شد

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار؛
مخزن 16هزار مترمکعبی ذخیره نفتای سوم پتروشیمی تبریز به بهره‌برداری رسید

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
فرمانداران و بخشداران نظارت بیشتری بر هزینه‌کرد اعتبارات دهیاری‌ها داشته باشند

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:
امنیت و حفظ جان مردم، اولویت دستگاه‌های خدمات‌رسان استان است

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان‌ شرقی:
دانشگاه باید پاسخگوی تقاضاهای خاموش جامعه باشد

استاندار آذربایجان شرقی:
می‌خواهیم مردم کتاب بخوانند/ باید از روش‌های روز دنیا استفاده کنیم

آرشیو
 
 
امروز : 7161
ديروز : 9625
ماه : 278028
سال جاری : 3333185
تعدا مطالب : 21429
كل : 8066369
 
تاریخ : يکشنبه 22 مرداد 1396     |     کد : 26628

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد:

جذب سرمایه‌گذاری خارجی و استفاده از منابع فاینانس برای افزایش تولید و اشتغال در استان

استاندار آذربایجان شرقی بر جذب سرمایه‌گذاری خارجی و منابع فاینانس برای اجرای پروژه‌های عمرانی استان و افزایش تولید و اشتغال، گفت: 90 درصد از بودجه، صرف امور جاری می‌شود و مدیران نباید برای پیشبرد پروژه‌ها منتظر تخصیص اعتبارات باشند.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه دانشگاه‌های استان باید برای تأمین مالی و سرمایه‌گذاری، مطالعات علمی کرده و روش‌های روز تأمین مالی را در سیستم مدیریتی استان وارد کنند، گفت: دانشگاه‌ها روش‌های نوینی را برای افزایش توان مالی استان جهت تقویت عمران، آبادانی، صنعت و اشتغال تدوین و طراحی کنند.

با بیان اینکه باید پروژه‌های زیرساختی آب، برق و راه در اولویت جذب سرمایه‌گذاری قرار گیرند، افزود: جذب سرمایه خارجی به‌ویژه در حوزه راه‌سازی باید در دولت دوازدهم باید جزو اولویت‌های استان باشد.

وی گفت: البته در مواردی ما برای جذب سرمایه‌گذار خارجی تلاش کرده‌ایم و سرمایه‌گذار خارجی هم علاقه نشان داده است، اما در برخی از پروژه‌ها مانند آزادراه تبریز- بازرگان، مقاومت‌هایی از سوی دستگاه‌های داخلی صورت گرفته است که باید در این‌گونه موارد نیز تلاش خود را بیشتر کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان باید اطلاعات جامعی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد، گفت: به تازگی قرارداد 1.6 میلیارد یورویی برای بهینه‌سازی و تولید محصولات باارزش بالا در پالایشگاه تبریز با کره جنوبی امضا شده است که گام بلندی در جذب سرمایه‌گذار خارجی بود.

وی با اشاره به اینکه جذب فاینانس طرح آبرسانی ارس به دشت تبریز هم در کمیته برنامه و بودجه شورای اقتصاد تصویب شده است، افزود: فاینانس 500 میلیون یورویی طرح قطار شهری تبریز هم در حال انتخاب بانک عامل است.

جبارزاده با تأکید بر اینکه باید در شش‌ماهه دوم سال جاری، تلاش بیشتری برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی صورت گیرد، گفت: سال گذشته بعد از استان خراسان جنوبی که در پروژه‌های «دولتی» رقم بالای سرمایه‌گذاری خارجی را جذب کرد، آذربایجان شرقی رتبه دوم را کسب کرد و امسال باید برای کسب رتبه اول تلاش کنیم.

وی افزود: در سال جاری سهم آذربایجان شرقی از محل جذب سرمایه خارجی 950 میلیون دلار تعیین شده ولی با توجه به همت مسئولان استان، هدف‌گذاری ما برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی بیش از این مقدار است.

جبارزاده با اشاره به پروژه احداث نیروگاه بناب، گفت: سال جاری باید این نیروگاه کلنگ‌زنی شود و هیچ بهانه‌ای قابل قبول نیست.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین بر تسهیل سرمایه‌گذاری در استان با استفاده از سیستم پنجره واحد سرمایه‌گذاری تأکید کرد و گفت: در خصوص لزوم استفاده همه نهادها و دستگاه‌های مرتبط با امور سرمایه‌گذاری، اتمام حجت می‌کنیم.

جبارزاده با تأکید بر اینکه نباید در مقابل علم و فناوری مقاومت کنیم، افزود: همه دستگاه‌ها موظف هستند برای جلب رضایت مردم، بهبود فضای کسب‌و‌کار، کاهش فساد و گرفتار نشدن سرمایه‌گذاران در چرخه بروکراسی، سیستم پنجره واحد را راه‌اندازی و استفاده کنند.

استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور متکدیان وارداتی در سطح شهر تبریز، گفت:  فرمانداری، شهرداری و سازمان‌های مردم نهاد استان در کنار نهادهای حمایتی باید تلاش کنند تا با سامان‌دهی این موضوع، چهره شهر خدشه‌دار نشود.

وی همچنین به سالروز زلزله ارسباران در سال 91 اشاره کرد و گفت: فرمانداران، پیگیری کمبودها و کاستی‌های مناطق زلزله‌زده را در اولویت قرار دهند.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان کسب رتبه‌های بر‌تر کنکور سراسری توسط دانش‌آموزان استان، کسب رتبه بر‌تر معیار‌های تولید، اشتغال و بهره‌وری شرکت‌های واگذارشده به بخش خصوصی توسط شرکت پتروشیمی تبریز و کسب رتبه دوم مسابقات روبوکاپ ژاپن توسط تیم رباتیک دانشگاه آزاد ایلخچی را تبریک گفت.

یوسف داودی، نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی و عضو شورای برنامه‌ریزی استان نیز در این جلسه با تقدیر از نگاه راهبردی استاندار آذربایجان شرقی به توسعه استان، گفت: مدیریت ارشد استان هدف‌گذاری بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی دارد و در کنار مسئولان استانی برای تحقق آن قرار داریم.
 


PDF چاپ
 
کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری آذربایجان شرقی می باشد.
Powered By :ITShams.ir